Najpopularniejsze tematy

No Man’s Sky z elementami horroru – wszystko, co musisz wiedzieć o Desolation Update

19 lipca 2020
No Man's Sky - generowanie proceduralne
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Wczorajsza, najnowsza aktualizacja od studia Hello Games wprowadza do rozgrywki opuszczone frachtowce pełne łupów i niebezpieczeństw, wątki fabularne, całą masę usprawnień i wiele, wiele więcej…

Tematyka Desolation Update (okrzykniętej już przez społeczność jako „horror update”) oscyluje wokół grozy i tajemnic, zachęcając graczy do eksplorowania nowych lokacji i przekraczania granic własnych możliwości. Od dziś możemy napotkać wspomniane wraki statków, pospiesznie porzuconych w kosmicznej przestrzeni. Miejsca te są losowo generowane, ale za odpowiednią cenę możemy wykupić dostęp do ich współrzędnych – wystarczy dogadać się z lokalnym sprzedawcą złomu. Wszystkie pomieszczenia są generowane proceduralnie, dlatego każdy statek to nowa historia i nowe wyzwania, którym należy sprostać. No właśnie, skoro jesteśmy przy wyzwaniach…

…nowe lokacje nie należą do najbezpieczniejszych. Wraz z czasem wiele systemów uległo zniszczeniu, więc brak tlenu, prądu czy grawitacji nie powinien nikogo dziwić. Niektóre pomieszczenia zostały dodatkowo przejęte przez obcych, którzy założyli na statku własne kolonie (skojarzenia z Dead Space są jak najbardziej na miejscu).

[youtube url=”https://youtu.be/MaCT6L4R7bU” autohide=”0″ fs=”1″]

A oto spis mniejszych, ale nie mniej ważnych elementów, które zadebiutują wraz z najnowszą aktualizacją:

  • nowe sposoby ulepszania i personalizacji frachtowca,
  • nowe ulepszenia floty,
  • możliwość poszerzenia ekwipunku – wykorzystanie fragmentów wraków,
  • budowanie modułów teleportacyjnych na frachtowcach,
  • zbalansowanie broni oraz płynności walki, usprawnienie aspektów wizualnych,
  • wprowadzenie Anomaly Detection Beacon – wieży, która wykrywa pobliskie anomalie,
  • dodanie tytułów dla graczy,
  • nowe rodzaje misji wieloosobowych.

Sean Murray, założyciel Hello Games, krótko uargumentował też wybór takiej a nie innej tematyki nadchodzącego update’u:

„Poczucie bycia małą kropką wśród gwiazd może wzbudzać podziw i zachwyt, jednak zawsze zależało nam na zgłębieniu tego uczucia strachu i lęku, które wynika z samotności przebywania w głębi kosmosu. Przerażenie w obliczu nieznanego oraz towarzysząca nam świadomość, że kroczymy śladami tych, których spotkał samotny koniec gdzieś na skraju wszechświata – to bogata tradycja science fiction, która nie została tak naprawdę poruszona w No Man’s Sky – do teraz”.

Oprócz dodawania nowej zawartości twórcy skupili się także na usprawnieniach technicznych i wizualnych. Wprowadzono nową technikę oświetlenia, która sprawia, że kolory są bardziej nasycone, a poświata wokół źródeł światła łagodniejsza i bardziej naturalna. Popracowano także nad efektem flary (słońca prezentują się teraz jeszcze okazalej) oraz wolumetrycznymi źródłami światła… spis wszystkich zmian wraz z podglądem możecie zobaczyć tutaj!

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.

Miejsce na plugin z komentarzami

Uwaga! Strefa gorących newsów. grozi poparzeniem!

Kliknij tutaj
po więcej...