Najpopularniejsze tematy

Under, czyli horror na tonącym statku – przed wami zwiastun oraz wideo z rozgrywki

20 lipca 2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Studio Globiss Interactive ma zaszczyt przedstawić wam swój najnowszy projekt: pierwszoosobowy horror osadzony w latach 20. XX wieku, w którym wcielimy się w weterana I wojny światowej, Alexandra Docktera. Przemierzając pokład olbrzymiego liniowca rodem z „Titanica”, przyjdzie nam zmierzyć się z mrożącymi krew w żyłach istotami wyjętymi wprost z najgorszych koszmarów.

Nasz bohater nadal nie może otrząsnąć się z okropności, jakich doświadczył podczas wojny. Wydarzenia z tamtego okresu odcisnęły poważne piętno na jego psychice, co niekiedy utrudnia mu odróżnienie świata realnego od halucynacji. Ah, nie zapomnijmy o najważniejszym – statek, na którym znajduje się weteran, powoli idzie na dno. Mamy więc aspekt walki z czasem, już sam w sobie niezwykle stresujący. Dodajmy do tego jeszcze immersyjną opowieść pełną tajemnic, klasyczne jumpscare’y oraz szczyptę zjawisk paranormalnych, a otrzymamy ciekawie zapowiadający się dreszczowiec.

[youtube url=”https://youtu.be/tiQmq49Vqw8″ autohide=”0″ fs=”1″]

Już po samym zwiastunie możemy doszukać się paru inspiracji. Wspomniany wcześniej „Titanic” Jamesa Camerona nasuwa się na myśl jako pierwszy: eleganckie sale balowe, zalane korytarze, kabiny trzeciej klasy. Nadaje to całości ciekawy klimat, który z pewnością wzmocni całe doświadczenie. Pozostaje tylko trzymać kciuki, aby twórcy Under nie zmarnowali tego potencjału i nie wypuścili na rynek kolejnego „symulatora chodzenia”.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat niektórych aspektów gry, to twórcy udostępnili specjalny serwer Discord. Możecie na nim zadać nurtujące was pytania, a także być na bieżąco z aktualizacjami i postępami w produkcji.

[youtube url=”https://youtu.be/BmNWcpfh2Zo” autohide=”0″ fs=”1″]

Data premiery przewidziana jest na III kwartał 2020 roku w przypadku wersji na PC. Twórcy planują także wypuszczenie tytułu na konsole, jednak nie znamy żadnych szczegółów dotyczących terminu – pozostaje czekać na więcej informacji od studia.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.

Miejsce na plugin z komentarzami

Uwaga! Strefa gorących newsów. grozi poparzeniem!

Kliknij tutaj
po więcej...