Najpopularniejsze tematy

Pierwsze spojrzenie na gameplay z nadchodzącego DLC do Control

22 sierpnia 2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp

Kilka dni temu pisaliśmy o nowo zapowiedzianej Control Ultimate Edition, ale to nie koniec wiadomości o tej tajemniczej grze. Wczoraj, podczas specjalnego streamu Remedy Entertainment, zdradzono więcej na temat nadchodzącego DLC AWE oraz pozwolono graczom zobaczyć pierwsze 15 minut rozgrywki!

Kolejne i ostatnie już DLC do Control AWE, co oznacza Altered World Event, wydarzenie zmieniające w znaczący i nadprzyrodzony sposób stan świata – będzie miało swoją premierę 27 sierpnia. W najnowszym DLC główna bohaterka oraz obecna dyrektorka Federalnego Biura Kontroli, Jesse Faden, musi wybrać się do Sektora Dochodzeń (Investigations Sector), aby dowiedzieć się, co tym razem wpływa na biuro. Jak się okazuje, AWE nie oznacza jedynie Altered World Event – to również Alan Wake Experience.

To, że Remedy Entertainment planuje połączenie ze sobą swoich istniejących gier nigdy nie było tajemnicą, ale dopiero teraz, po raz pierwszy, w pełni zobaczymy, jak będzie to wyglądało. Po dziesięciu latach od premiery gry Alan Wake, w nowym dodatku do Control, tytułowy bohater poprzedniej gry Remedy Entertainment nareszcie powróci na ekrany naszych maszyn. Jak się okazuje, Alan Wake został uwięziony w The Dark Place, a w trakcie rozgrywki gracze będą natrafiali na strony książki napisanej przez niego. Jak podaje Sam Lake, dyrektor kreatywny Remedy Entertainment, to właśnie słowa napisane przez Alana wpływają na kształt rzeczywistości, a gracze będą mieli możliwość przeczytania pełnych stron powieści w trakcie gry.

Nowe DLC będzie składało się z jakichś 4–5 godzin rozgrywki. Poza główną linią fabularną, gracze będą mogli również zdobyć parę nowych questów od Ahtiego. Pojawi się zupełnie nowy potwór – Airborne Ranger, a także mechanika opierająca się na manipulacji światłem. DLC pozwoli również dowiedzieć się więcej na temat tego, co wydarzyło się w grze Alan Wake.

Poza nowym dodatkiem fabularnym, w tym miesiącu na wszystkich graczy będzie czekać darmowa aktualizacja. A co w niej? Nowy tryb do posiadanego przez Jesse pistoletu – Surge. Surge pozwala na strzelanie granatami, które przyklejają się do powierzchni i mogą być wysadzone z pewnej odległości. Działanie broni można zobaczyć w filmiku gameplayowym. Poza nową bronią, aktualizacja wprowadzi zwiększoną ilość checkpointów, nowy dodatek do umiejętności Launch, a także zupełnie nowy Assist Mode, który pozwoli graczom na większe modyfikowanie swojej rozgrywki (np. szybkość regeneracji energii, ilość życia Jesse i tym podobne).

[youtube url=”https://youtu.be/3JyaLVIKOMQ” autohide=”0″ fs=”1″]

Control: AWE będzie dostępne już 27 sierpnia, a jeszcze przed jego premierą czeka nas specjalne AMA na Steamie, podczas którego dyrektor gry Mikael Kasurinen odpowie na pytania fanów. AMA odbędzie się 18 sierpnia.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.

Miejsce na plugin z komentarzami

Uwaga! Strefa gorących newsów. grozi poparzeniem!

Kliknij tutaj
po więcej...